What!? No Romanian thread?

Elenitsa

writing as Marina Costa
Super Member
Registered
Joined
Sep 20, 2011
Messages
973
Reaction score
759
Location
Bucharest, Romania
Website
caribbeandawn1720.jcink.net
De 4 zile nu s-a mai scris nimic!! Trezireeeaaa!!

Pe mine m-au trezit de la serviciu, toata saptamana trecuta am stat zi-lumina si inca... Si, bineinteles, in week-end am avut activitati administrative... Iar la "Before the Mast" datoram, dupa o saptamana lipsa, doar vreo 18 contributii...

Intre timp, mai am vreo 6 restante...
 

Tepelus

And so...
Super Member
Registered
Joined
Sep 18, 2008
Messages
6,087
Reaction score
413
Location
Michigan
Website
keskedgell.blogspot.com
You mean this thing: Ș

Sara - Basically, a comma under an S gives the Sh, sound. Comma under a T gives the Ts (like the "ts" in "cats"), sound. The cedilla is also used, but incorrect. I've had to use a cedilla for a long time until now Windows 7 finally has the comma under the S and T in the character map, so now I use that in my WIP instead.
 

andreea

Yeeeesss??
Super Member
Registered
Joined
Jun 12, 2011
Messages
5,087
Reaction score
2,051
Location
Bucharest, Romania
Cam liniste prin partile astea....Elenitsa, as da like cu placere daca as avea facebook. LOL Mda, se pare ca mai e cineva care inca nu are asa ceva :))
 

Elenitsa

writing as Marina Costa
Super Member
Registered
Joined
Sep 20, 2011
Messages
973
Reaction score
759
Location
Bucharest, Romania
Website
caribbeandawn1720.jcink.net
Nu esti singura care n-ai, mai stiu cativa... si nici eu nu mi-as fi facut daca nu era pentru site ;)

Ca dovada ca in loc sa fie pe numele meu, e pe numele unuia dintre personajele mele... :p

Si mi s-a publicat si a doua povestire in concursul de povestiri cu pirati!

http://undertheblackflag.com/?p=1906
 
Last edited:

andreea

Yeeeesss??
Super Member
Registered
Joined
Jun 12, 2011
Messages
5,087
Reaction score
2,051
Location
Bucharest, Romania
Cam liniste pe aici....putin suntem, macar vorbareti sa fim. Ia ziceti, ceva planuri de sarbatori? Mese in familie, excursii la ski, scris?